Počelo je odbrojavanje: za deset dana krećem na Pamir, takozvani Sveti Gral bicikliranja, a zvanično drugi najviši prevoj na svetu, sa najvišim vrhom na 4655 mnv. Sve je spremno, a ja jedva čekam 🙂
Pošto me je puno vas pitalo šta nosim od opreme, jer mnogi nisu imali prilike da dođu do svog primerka Kamperskog priručnika i Vodiča za putovanja biciklom, evo videa o tome šta će se naći u mojim bisagama za ovu turu, a što i inače nosim kortljajući se oko sveta.
Za delove opreme kao što su podloga, vreća za spavanje, šator, dala sam i opsežnija objašnjenja, budući da su presudno bitni za kampovanje, a vrlo mali broj ljudi zaista zna na šta da obrati pažnju prilikom njihove kupovine. (Koje debljine treba da bude vreća? Zašto se smrzava usred leta na planini čak iako ima zimsku vreću i debelu podlogu?… i tome slično.)
Nadam se da ćete naći nešto korisno za sebe. Izvinjavam se što je video toliko dug — nije moglo kraće.
Ima dosta stvari koje su prakticne,na primer,postoje termosi za hranu od pola litra ili,litar,dok dorucujes spremis i rucak i stavis u termos.veoma prakticno…
E sta ti je pod 17,42,
To je stara slika, klip sam snimala sa novim rasporedom i novom podlogom (na staroj slici podloga je ogromna, br. 3). Pod 42 su gojzerice Merrell, ja uvek vozim u gojzericama, i u tropima i na +40, kao i mnogi cikloputnici. Najpre, stabilne su za sve terene, možeš bez brige u travuljinu, nepromočive su, a ne moraš da nosiš pet pari obuće. A pod 42 je trščani sushi maker, koji koristim i kao podmetač za vrele šerpice kad jedem u šatoru, da ne stavim tako vrelo dirketno na podlogu za spavanje.
E hvaka ti…:D
Koliko kilometara predjes dnevno i kako ides na uzbrdici?
Zavisi od mnogo okolnosti. Između 50 i 90 km. Uzbrdo je nekad manje teško, neka dviše. Zavisi od toga je li ujutru ili uveče, da li sma odmorna ili već umorna, da li je strmo ili ima serpentine, kakva je podloga, da li duva vetar, da li je vlaga ogromna ili je suvo, da li je hladno ili vruće… Nekad i guram, naravno.